piątek, 1 marca 2013

Blanszowanie

"Blanszowanie" - to inaczej krótkie gotowanie, zanurzenie warzyw lub owoców na kilka minut we wrzącej wodzie. Zabieg ułatwia zdejmowanie skórki, czasem pozbawia warzywa goryczki lub intensywnego smaku, zapachu (blanszowana cebula jest znacznie delikatniejsza). Blanszowanie jest także pierwszym etapem przygotowywania wielu potraw. Blanszuje się na przykład kalafior, marchewki czy strączki zielonego groszku. W tym celu oczyszczone warzywa wkładamy do osolonego wrzątku i trzymamy od 30 do 2 min, wyjmujemy łyżką cedzakową i natychmiast zanurzamy w bardzo zimnej wodzie (hartujemy). Blanszowanie zabija bakterie, ale nie niszczy witamin i substancji smakowych. Zblanszowane warzywa są  jędrniejsze i mają ładny kolor.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Super, że tu jesteście - bardzo mnie to cieszy, a serce me - wyskoczyć chce! Z radości - oczywiście :)

Sposób komentowania:
Wybrać-Nazwa Adres URL
Wpisać nazwę w pierwszym okienku
Adres URL w drugim - czyli adres bloga.
Anonimowi- nazwę proszę pisać w komentarzu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwatorzy

Witam wszystkich i piszę jak się sprawy mają ...

" Żyje się tylko raz. A jeżeli żyje się dobrze, ten raz wystarczy ".
B.Franklin

... i to jest moje motto życiowe. A żyję, niech pomyślę ... o rany, to minęło już pół wieku, czyli jam wiekowa babcia!
Nie tylko jam wiekowa, ale i szczęśliwa babcia, bo mam dwoje wnucząt, które chcą żeby babcia coś dobrego do zjedzenia im zrobiła ... "u babci jest słodko, dom pachnie szarlotką" ...
Znakiem moim zodiakalnym jest Bliźniak, choć w życiu jestem jedynakiem.
Moi drodzy, myślę, że na tym blogu znajdziecie wiele ciekawych i interesujących rzeczy - przecież po to go założyłam, żeby dzielić się z Wami tym co wiem. Jednocześnie zaznaczam, że nie wszystko o czym tu napiszę, zostało przez mnie ugotowane, sprawdzone. Jeśli się zdecydujecie na jakąś potrawę, to na własne ryzyko - niestety.Ja staram się poddać pomysł, który sama prędzej czy później też wypraktykuję, i podzielę się z Wami moimi uwagami.Tak samo i wy możecie swoje uwagi wpisywać, będą mile widziane. WIĘC GOTUJMY RAZEM !!! Jak pożyję jeszcze z pół wieku, to może damy radę -:)